Odstránenie vrások

24. novembra 2016  | 

Základné informácie

Jednou z najefektívnejších metód odstránenia mimických vrások je aplikácia Botulotoxínu, známeho ako Botox. Ošetrenie umožňuje vyhladenie vrások, ktoré sa ďalej netvoria ani neprehlbujú. Výraz tváre ostáva prirodzený a účinok sa prejavuje už do päť dní od jeho aplikácie.

Výplň vrások použitím Botoxu je ošetrenie, ktoré si nevyžaduje zásahy skalpelu, vďaka čomu v deň ošetrenia nemusíte obmedzovať spoločenské ani pracovné udalosti. Ošetrenie musí byť vykonávané vždy len skúseným certifikovaným pracovníkom.

Ako prebieha zákrok

Procedúra prebieha vstrekovaním Botoxu v krátkych intervaloch do presne určených mimických svalov, čím sa tento sval paralizuje (dochádza k tzv. ochrnutiu) a uvoľňuje. Po zásahu je sval ochromený, čo mu znemožňuje sťahovať sa a tým “krčiť” kožu. V dôsledku týchto reakcií vrásky efektívne miznú.

Pre koho je zákrok určený

Zákrok je vhodný pre mladších pacientov vo veku od 30 – 45 rokov, pričom tento rozsah závisý od konkrétneho miesta aplikácie. V súčasnosti sa zákrok využíva aj ako forma prevencie vzniku vrások v skoršom veku. Procedúra je vhodná aj pre starších pacientov, pri ktorých však môže byť výsledok o niečo menej výrazný.

Sme zmluvný partner poisťovní