Omladenie tváre

24. novembra 2016  | 

Základné informácie

Chemický pealing je efektívny spôsob omladenia a liečby pleti. Využíva sa na ošetrenie jaziev po akné, prvých jemných vráskach, prajavoch starnutia pleti a pigmentových zmenách. Tento liečebný postup je známy už od čias egyptskej kráľovnej Kleopatry, ktorej služobníctvo pripravovalo kúpeľ z oslieho mlieka. Tento postup mal nevídané účinky na omladenie kráľovninej pleti.

Ako prebieha zákrok

Chemický pealing predstavuje proces aplikácie chemických látok, najčastejšie ovocných kyselín, v rôznych koncentráciách na pokožku pacienta. Pri procedúre sa využíva 70% koncentrácia kyseliny glykolovej. Kúra spočíva v pravidelných a opakujúcich sa ošetreniach pre zabezpečenie čo najlepšieho výsledku. V rámci aplikácie peelingu sa na problematické miesta nanáša roztok kyseliny glykolovej, pričom doba aplikácie závisí od tolerancie pacienta. Následne sa aplikuje tzv. neutralizačný roztok a regeneračný prípravok. Výsledkom procedúry je odstránenie odumretej povrchovej vrstvy kože, čím dosahujeme  omladenie, rozjasnenie a vyčistenie pokožky.

Pre koho je chemický peeling vhodný

Chcemický peeling je vhodný pre mužov i ženy, ktoré majú povrchové kožné problémy vo forme pigmentových škvŕn, jemných vrások či akné. Procedúra nie je vhodná pre pacientov s vážnejšími kožnými infektmi.

Sme zmluvný partner poisťovní