Laserová epilácia

23. novembra 2016  | 

Základné informácie

Laserová epilácia je permanentná forma redukcie nadmerného či nežiaduceho ochlpenia. Je mimoriadne účinná, neinvazívna a bezbolestná. Ošetrenie laserom predstavuje novú technológiu, ktorá je v zdravotníctve kľúčovým faktorom pokroku a stáva sa čoraz obľúbenejšou.  Funguje na princípe selektívnej fototermolýzy. Ožiarením vlasovej cibuľky, ktorá obsahuje kožné farbivo melanín, dôjde k jej zániku a neschopnosti regenerácie. Tento proces však neprebehne pri všetkých chĺpkoch, ale len pri tých, ktoré sú v aktívnej fáze rastu (t.j. obsahujú dostatočné množstvo melanínu). Práve preto je potrebné zákrok niekoľkokrát opakovať.

Princíp depilácia

 

Pre koho je Laserová epilácia vhodná a pre koho nie

Laserová epilácia je vhodná pre ošetrenie žien aj mužov. Je aplikovateľná na každú partiu tela s výnimkou očných rias. Štandardne sa vykonáva pri pacientoch vo veku od 18 rokov, pričom je pacient povinný pred zákrokom podpísať informovaný súhlas so zákrokom a pravdivo informovať ošetrujúceho lekára o svojom zdravotnom stave. V prípade, že má pacient opodstatnený dôvod na ošetrenie pred dovŕšením 18 rokov, musí byť liečba potvrdená súhlasom jeho právneho zástupcu.

V určitých prípadoch liečbu laserom nedoporučujeme. Ide najmä o pacientov, ktorí trpia epilepsiou, tehotné ženy alebo pacientov postihnutých aktívnym herpesom alebo iným kožným infektom. Ošetrenie môže mať znížený efekt (neurčitú prognózu) v prípade blod chĺpkov a je neefektívne pri liečbe šedivého vlasu.

Ako prebieha zákrok

Celá procedúra je realizovaná v niekoľkých intervaloch. Najefektívnejší laser dosahuje výraznú redukciu ochlpenia zvyčajne už po štyroch ošetreniach. Zárok sa vykonáva v pravielných intervaloch, pričom ich počet je závislý od miesta ošetrenia a skúseností ošetrujúceho lekára.

Celosvetovo najpoužívanejší rozsah procedúr:

 • Každých 4 – 5 týždňov pre oblasť tváre
 • Každých 6 – 8 týždňov pre oblasť podpazušia, predlaktia a bikín
 • Každých 8 – 12 týždňov pre oblasť nôh

Dĺžka samotného ošetrenia závisí vždy od ošetrovanej partie a kvality prístroja. V našej ambulancii využívame prístroje, ktoré zvládnu ošetrenie horenej pery, brady i podpazušia už do niekoľkých minút a ošetrenie predkolenia do približne 20 minút.

Ako sa starať o pleť v priebehu ošetrovacieho cyklu a bezprostredne po ňom

Pred zákrokom je potrebné si chĺpky oholiť. Môžete tak urobiť pohodlne doma 1-2 dni pred zákrokom, alebo priamo v našej ambulácii. O uprednostnení jedného zo spôsobov vás informuje ošetrujúci lekár. O pokožku sa môžete starať tak, ako ste zvyknutí za normálnych okolností. Moderné prístroje totiž dokážu efektívne odstraňovať chĺpky aj v prípade vyššie fototypu kože (snedej aj opálenej pokožky). Veľmi dobré výsledky dosahujeme aj v prípade umelo sfarbenej pokožky pri využívaní samoopaľovacích krémov. Ak však chcete aby bol výsledok ošetrenia čo najlepší, tak vám samoopaľovacie krémy nedoporučujeme. V procese ošetrovacieho cyklu môžete chĺpky pokojne odstraňovať aj štandardne – holením. Nedoporučujeme však využívanie metód, ktoré poškodzujú/odstraňujú vlasovú cibuľku. Práve tá je totiž terčom laserového žiarenia. Pred

Ako dlho pretrváva efekt epilácie

V prípade ošetrenia tela hovoríme o permanentnej redukcii ochlpenia. Každý pacient je však individuálny, preto je potrebné mať na zreteli možné hormonálne zmeny, ktoré môžu výsledok epilácie ovplyvniť. Počas našej praxe sa s problémom regenerácie chĺpkov stretávame len zriedka.

Prečo epilácia od AHS Dermatology?

 • Chĺpky odstraňujeme vysoko výkonným diódovým depilačným lasérom MEDIOSTAR XT©
 • Naše prístroje sú vybavené špeciále vyvinutým integrovaným chladiacim systémom
 • Zákrok je takmer bezpolestný pri zachovaní vysokého výkonu
 • Náš tím pre vás zabezpečí epiláciu bez kožných defektov
 • Zákrok vykonáva vždy certifikovaný zdravotný personál
 • Zaručíme vám dlhodobú účinnosť epilácie
 • Epilujeme ktorúkoľvek čast vášho tela
 • Ošetrenie trvá len niekoľko minút
 • Ošetríme vás celoročne

Sme zmluvný partner poisťovní